+90 232 232 32 32 baydasetiket@baydasmatbaa.com
20 Yılı Aşkın Tecrübe

Matbaa İşlemleri

Stratejik Insan Merkezli Tasarım Perspektifi Aracılığıyla Kültürel Ve Sosyal Etkileşime Kendimizi Adadık .

Matbaa İşlemleri

Katalog, bir firmanın verdiği hizmet veya ürünlerinin tanıtım aracıdır. Kurumsal firmaların kendilerini ifade etmek ve tanınmak için vazgeçilmezlerinden olan katalog, istenilen amaca kolayca ulaşılmasını sağlar. Çok sayfalı, tel veya iplik dikişli ya da sert kapaklı, lüks ciltli uygulamaları mevcuttur. Gofre kabartma, kısmi lak, mat veya parlak selofan, yaldız baskı gibi ekstra uygulamalarla, kataloğun albenisi arttırılabilir. Kataloğun kalitesi, tanıtılan ürünün kalitesini yansıtmakta ve marka değerini de temsil etmektedir.

Broşür, firmanın ürün veya hizmetlerinin fotoğrafları, detay bilgileri, fiyatları, kampanyaları gibi, satışa ve genel tanıtımına destek olacak bilgilerin yer aldığı materyaldir. Tek sayfalık broşürler yapılabileceği gibi çok sayfalı broşürler de hazırlanabilir. Ürün veya hizmetlerin önemli özelliklerini ön plana çıkartan, açıklayıcı, bilgilendirici, tanıtıcı nitelikteki basılı materyallerdir. Tek kırım veya akordeon kırımlı yapılabildiği gibi, tel dikişli de yapılabilmektedir.

Dergi, günlük olmayan, standart olarak aylık olmasının yanı sıra 2, 3, 4 veya 6 aylık, periyotlar şeklinde yayınlanabilen, süreli bir yayındır. Dergilerde, çeşitli konulara ilişkin ha­ber, makale, eleştiri, inceleme ve araştırma­nın yanı sıra, birçok renkli fotoğraf, resim ve karikatür de yer alabilmektedir. Tel dikiş, Amerikan cilt ve iplik dikiş alternatifleri ile üretilebilirler.

Eğitim kitabı, ders ve hikâye kitaplarının yanı sıra, sözlüklerden oyun kartlarına, boyama kitaplarından belirli yaş aralığına hitap eden eğitici kitaplara kadar birçok eğitim içerikli yayını kapsamaktadır. Eğitici, bilgilendirici ve kullanıcıları yönlendirme ve geliştirmeye yönelik niteliktedir.